Archiv novinek:

10.11.2010
Phantoms of Pilsen 4 jsou za námi, malé shrnutí letošního ročníku najdete ZDE.

15.10.2010
Zdravíme Vás,
Přinášíme kompletní info o novém, právě vycházejícím albu PANYCHIDY. Nahrávka, která nese název „Měsíc, les, bílý sníh ~ Moon, Forest, Blinding Snow“ je konečně hotova a datum vydání bylo stanoveno na 20.10.2010. Album vznikalo od počátku roku 2010 ve studiu Hellsound a jeho konečná podoba čítá 11 nových skladeb plus cover verzi letité hymny německý RUNNING WILD „Black Wings of Death“, tedy celkem rovných 50 minut hudby. Jazykem alba je tentokrát angličtina. Nicméně absenci češtiny nahrazují dva kousky zpívané ve staroslověnštině. Kompletní seznam skladeb je následující:

1) Red Moon Rising (The Drink Offering)
2) The Fire Worshipper
3) Velijĭ dĭnĭ
4) Alatyrĭ
5) Flaming Forests
6) O Orĭlě i Zmĭji
7) The Story ( … of a Murderer)
8) Ryhope
9) Kračunŭ
10) Moon, Forest, Blinding Snow
11) The Myth of the Eternal Return

Na albu se také poprvé studiově představí nový zpěvák – Vlčák. O vydání se i tentokrát postarají němečtí FOLTER RECORDS (www.folter666.de / ELITE, ANGST SKVADRON, THE STONE, POSTHUM ad.) a album vyjde také v limitované edici ve slušivém slipcasu. První z vás, kteří si pak album objednají skrze samotnou kapelu obdrží CD podepsané všemi členy. (JIŽ NYNÍ předobjednávejte na oblomov@seznam.cz, ať k Vám dorazí album co nejdříve). V prvních dnech po vydání bude toto jediný způsob, jak se k albu dostat …

Aby toho nebylo málo budete mít 5 dní od data vydání možnost poslechnout si kompletní album na bandzone profilu kapely (www.bandzone.cz/panychida)!!! Nezapomeňte tedy náš profil navštívit přesně 20.10.2010.

Křest alba je naplánován na akci PHANTOMS OF PILSEN 4 (sobota 6.11.2010), kde kapela vystoupí v doprovodu TAAKE (Nor), HELHEIM (Nor), VULTURE INDUSTRIES (Nor), SULPHUR (Nor), INFERNO (Cz) ad. Vše potřebné o tomto minifestíku najdete na www.panychida.com/phantoms4

Vstupenky k dostání taktéž přes oblomov@seznam.cz

Pro další informace o kapele a novinkovém albu sledujte naše profily na Facebooku, Bandzone či oficiální web www.panychida.com

Těšíme se na vaše názory a komentáře.

Slava!

6.9.2010
V tomto týdnu odesíláme veškeré podklady pro vydání nového CD vydavateli! Nyní je již vše v jeho rukách a nezbývá než čekat.

Taktéž přípravy na letošní Phantoms of Pilsen 4 jsou v plném proudu! Předprodej běží (více info v sekci Phantoms of Pilsen 4) a vše se zdá být zatím OK!)

13.04.2010 Tour je za námi!
Rádi bychom tímto poděkovali všem, kteří přišli podpořit kapely na některé ze zastávek Easter Massacre tour. Děkujeme též pořadatelům akcí v Ostravě, Praze, Aši. Zejména koncerty v Brně, Plzni, Aši a Volyni byly díky vám, fanouškům, velmi vydařeným zážitkem. Snad i vy jste se dobře bavili. Díky!! V neposlední řadě samozřejmě děkujeme všem zúčastněným kapelám: ASGARD, AVENGER a „to our brothers from Serbia“ MAY RESULT!!! Cheers and Slava!

Bohužel zde musíme také zmínit, že jsme se setkali s některými potížemi. Z toho důvodu byly již před začátkem tour zrušeny tři akce: v Polsku, Bruntále a Varnsdorfu. Důkazem toho, že ne vše probíhalo dle plánu bylo následné zrušení akce v Českých Budějovicích, o kterém bylo rozhodnuto pouhý den před jejím konáním. Omlouváme se tímto všem, kteří se na tuto zastávku chystali a taktéž organizátorům této akce. Technicko-finanční zajištění zkrátka v tomto ohledu selhalo. Vynasnažíme se vše vynahradit příště. Nejbližší příležitostí bude AFOD koncem června a následně METALFEST ve Volyni koncem července.

V následující době se budeme soustředit na dokončení našeho nového alba „Měsíc, les, bílý sníh ~ Moon, forest, blinding snow“. Již brzy zveřejníme cover tohoto alba a kompletní textovou náplň. O datumu vydání budeme taktéž informovat. Velké uvedení do života pak proběhne některý podzimní den v některém z plzeňských klubů. Until then… „ …pray to Gods of old … „
PANYCHIDA

 


6.2.2010
Po měsících zdánlivé nečinnosti se PANYCHIDA opět probouzí k aktivnímu životu. Nejdůležitější informace se samozřejmě týkají nového alba, jehož nahrávání se nyní nachází v již pokročilém stádiu. V současnosti jsou téměř hotové veškeré nástroje, v dalších etapách nahrávání, které proběhnou v únoru a v březnu bude album dokončeno. Termín vydání bude následovat dle průběhu závěrečných prací na bookletu a obalu alba. Vydá opět FOLTER RECORDS.

Dle vlastních dojmů můžeme říci, že se nám tato nahrávka zdá sofistikovanější a dospělejší, nicméně v hojnosti zde najdete i prvky, které jste měli u PANYCHIDY rádi v minulosti. Důležitým aspektem alba bude mimo zmíněné také představení nového zpěváka Vlčáka, který rozhodně posune PANYCHIDU novým směrem. V závěru alba také naleznete cover německých metalových klasiků RUNNING WILD v podobě skladby „Black Wings of Death“.

Je na čase představit si název novinky. Druhé album PANYCHIDY budete znát pod titulem „Měsíc, les a bílý sníh ~ Moon, forest and blinding snow“.

Další novinky se týkají připravovaného turné s MAY RESULT (Srbsko), AVENGER a ASGARD. Počátkem dubna budete tyto kapely potkávat po celé České republice. V rámci turné navštívíme také Polsko.Samozřejmě nemineme Plzeň, Prahu, Ostravu či Brno a České Budějovice. Potvrzen je také červnový festival AFOD v Trhových Svinech.

Předposlední novinkou je zveřejnění nových fotek. Ty si můžete prohlédnout v příslušné sekci a na našich profilech. Autorem fotek je náš kamarád Bůček ze Slaného a Příbrami. Díky Bůčku!

A novinka poslední: zprovoznili jsme nový Facebook profil skupiny, tudíž neváhejte a přidejte si nás. Budete tak mít důležití informace vždy jako první. A právě zde naleznete kompletní výčet nových fotek.

Zůstaňte naladěni, brzy se přihlásíme s dalšími novinkami.

PANYCHIDA


9.12.2009
Uplynulý víkend jsme strávili u Honzy Kapáka ve studiu Hellsound předprodukcí nového alba a vy máte možnost si nyní na našem BANDZONE.CZ profilu poslechnout krátký sestřih nového materiálu! V lednu budeme pokračovat v nahrávání nového materiálu načisto. Album je plánováno na přelom jara a léta 2010 a vyjde opět u Folter records. Najdete na něm celkem deset nových skladeb a předělávku klasického songu německých Running Wild v podobě skladby „Black  Wings of Death“. Názory a komentáře můžete směle zanechávat na příslušném místě!

PANYCHIDA

10.11.2009
Phantoms of Pilsen jsou tedy opět za námi. Malý komentář k průběhu a informace o náhradní akci jakož i vyjádření Adramelecha z INFERNA k jejich absenci najdete ZDE. Sledujte dále náš web pro aktuální informace.

Za PANYCHIDU nezbývá, než dodat, že Phantoms byl také naším posledním koncertem tento rok a vlastně též posledním koncertem do doby, než bude dokončena nová deska. Ta se začne nahrávat během ledna 2010 a je pro ní připraveno více než deset nových skladeb. Datum vydání zatím stanoveno není, ale pokud vše půjde dobře, do letních prázdnin by mohlo být hotovo. Album vyjde i tentokrát u německých Folter records. Nicméně tyto stránky rozhodně sledujte. Krom nového alba je v plánu malé tour se srbskými MAY RESULT, které proběhne v dubnu 2010 a snad se povede i jedno malé překvapení. Nicméně nepředbíhejme...

Za upozornění stojí také právě vycházející album skupiny OBLOMOV, na kterém se, jak jistě víte, podíleli také dva členové PANYCHIDY a pár dalších zajímavých hostů. Více informací o tomto albu naleznete na www.bandzone.cz/oblomov . Rozhodně se po něm podívejte!

Dalším přírůstkem je nedávno vydané album skupiny AVENGER, kde taktéž působí dva členové Panychidy! Více o albu a kapele jako takové na www.bandzone.cz/avengerband .

Toť prozatím vše. Díky za podporu.
PANYCHIDA


27.9.2009
Aktualizován web festu Phantoms of Pilsen 3!

20.9.2009
Tímto se loučíme s naší skvělou kamarádkou a hostující zpěvačkou Appiou! Přejeme jí v budoucím životě spoustu soukromých hudebních i profesních úspěchů!! Bylo nám s Tebou fajn a děkujeme Ti za pomoc! Vytáhla jsi nám trny z PAT :).

A zároveň ve svých řadách vítáme nového - a hlavně - stálého člena na postu zpěváka! Je jím mladý VLČÁK z Kralovic. Více o něm najdete v jeho PROFILU a v jeho GALERII.

 

15.9.2009
Spuštěn předprodej pro Phantoms of Pilsen 3! Více informací ZDE!

26.8.2009
Podsekce Phantoms of Pilsen 3 byla plně aktualizována! Pokud by přecejen někdo nějakou informaci postrádal, ať neváhá použít jeden z kontaktů ZDE uvedených!

Již brzy představíme novou posilu Panychidy, stálého nástupce za G.H.M. a hostující Markétu (Appiu)!
Panychida

3.8.2009
Dnešním dnem jsme spustili podsekci našich stránek věnovanou již třetímu vydání podzimního plzeňského festivalu "Phantoms of Pilsen"! Tento ročník nese podtitul "Infernal Eternal Edition". Během krátké doby bude stránka naplněna veškerými informacemi (více i méně důležitými) ohledně festivalu. Jako obvykle jsme otevřeni Vašim námětům, připomínkám, či zkušenostem z předešlých ročníků! Věříme, že se Vám budou "Fantomové" líbit i letos!
Panychida

11.7.2009
Chceme moc poděkovat pořadatelům Black Lights Festivalu za pozvání a za dobře odvedenou práci při organizaci! Totéž i fanouškům za výbornou atmosféru! Moc se nám na BLF líbilo a hrálo se nám skvěle! Škoda, že nám tam chyběl basák Talic, který na poslední chvíli musel ze zdravotních důvodů zůstat doma. Držme mu palce, ať je brzy fit!

6.5.2009
Díky spolupráci s metalovým portálem www.metalswamp.com jsou k mání nová tištěná trička!! Najdete je v sekci "Tržnice - oblečení", popř. na těchto přímých odkazech do e-shopu Metal Swampu: PÁNSKÉ / DÁMSKÉ.

2.4.2009
Prostřednictvím našeho webu si můžete objednat vstupenky na pagan/black metalový festival Northern Lights pořádaný v Rakousku. Bližší informace najdete v hlavním menu vlevo na této stránce, popř. na tomto ODKAZU.

24.3.2009
Ze stejného důvodu, ze kterého jsme museli zrušit naši účast na Žižkově palcátu v Táboře, musíme k naší velké lítosti zrušit i následující koncerty v Bratislavě a Miloticích u Kyjova. Basák Talic ještě není ze zdravotních důvodů schopný odjet a odehrát tyto akce. Fanouškům a organizátorům se opět moc omlouváme. Věřte, že nás to moc mrzí. Doufáme, že se shodneme, že zdraví má přednost. Na viděnou jindy!
Panychida

12.3.2009
S velkou lítostí oznamujeme, že se nemůžeme zúčastnit Žižkova vraždícího palcátu v Táboře 21.3.2009. Příčinou jsou zdravotní důvody jednoho z nás, které se naneštěstí "tlučou" s datem Palcátu. Organizátorům i fanouškům se moc omlouváme, snad to vyjde někdy jindy!
Panychida

05.01.2009
Minitour s The Stone je za námi! (GALERIE ZDE)
Děkujeme všem, kdo nás přišli podpořit na jakékoliv zastávce!! Zároveň děkujeme Markétě za velkou snahu a parádní výkony za mikrofonem. Dle všech ohlasů si myslíme, že nejsme sami, koho na svém postu více než mile překvapila a svého úkolu se ujala s vervou a chutí!

Další dík patří organizátorům všech "štací" miniturné: Rámus & Honza K. (Satan Klaus), IFA (IFA Párty) a Dan + Enemy Soil East (Matrix Praha)!

Čekají nás další koncerty, např. v Ostravě, Táboře, Praze, Bratislavě... (viz. sekce koncerty). Přijďte si s námi zapařit a dát si drink!

Panychida

5.12.2008 Vážení,
máme pocit, že nadešel správný čas pro další aktualitu týkající se tentokrát záležitostí personálních.

Je nám ctí, oznámit Vám novou sestavu PANYCHIDY!!! Postu vokalist(k)y se po odchodu zpěváka G.H.M. nechopí nikdo jiný, než slečna APPIA !!! – některým dobře známá z působení v pražských BELLIGERENCE. Prvním koncertem kde se Vám kapela představí v nové sestavě bude volyňský Satan Klaus fest 26.12.2008. Následují akce v Budějovicích, Plzni a Praze. Plzeňská zastávka proběhne na stejném místě (Parlament club) a témeř na den přesně (tentokrát 28.12.2008) jako vůbec první koncert PANYCHIDY před celými třemi roky. Budeme rádi, když nás přijdete i tentokrát podpořit a vytvoříte tak podobě geniální atmosféru, jako v minulosti. V plánu jsou další zajímavé akce na příští rok, jakož i natáčení dalšího alba. Jsme plni očekávání věcí budoucích. Sláva!


Ti, kteří by nás rádi spatřili či vyslali jako zástupce Čech na slovinský festival Metal Camp 2009, nám mohou v tomto směru pomoci odevzdání svého hlasu ve prospěch kapely na těchto stránkách: http://www.metalcamp.com/voting.php
Děkujeme a těšíme se na viděnou!
PANYCHIDA

27.11.2008
Ještě ani nestačily odeznít dojmy z festivalu Phantoms Of Pilsen 2 a už tu pro Vás máme další zajímavé akce. Pro všechny, kteří nehodlají trávit volné dny domácím obžerstvím (nebo snad zvolit jeho méně střízlivou podobu) a alespoň na pár hodin uniknout z područí maminek, babiček a protivných tetiček, jenž oslavují zrození svého spasitele; pro všechny kteří si snad chtějí připomenout pohanské kořeny Vánoc a jejich původní podobu – tedy oslavy zimního slunovratu, či snad římské Saturnálie;…. nebo prostě pro všechny příznivce černých hudebních řemesel jsme připravili sadu čtyř koncertů PANYCHIDY ve společnosti srbského black metalového Zla THE STONE. Akce budou mimo jiné zajímavé také tím, že se Vám na nich PANYCHIDA představí v nové koncertní podobě. Přichystáno je i jedno další překvapení.

První ze zastávek miniturné proběhne v rámci již tradičního volyňského Satan Klaus festivalu 26.12., následovat budou v denních intervalech zastávky v Českých Budějovicích, Plzni a Praze. Na každé z akcí vystoupí také několik hostů, v případě Satan Klausu a koncertu v Českých Budějovicích dokonce několik velmi zajímavých hostů. Kompletní seznam míst, prostor a účinkujících najdete v sekci KONCERTY. Nyní Vám v několika větách představíme hlavní kapelu všech těchto večerů, tedy již zmíněné THE STONE.

THE STONE
Kořeny pětičlenné kapely z Bělehradu sahají do roku 1996, kdy ještě vystupovali pod jménem STONE OF FLESH. Pamětníci si jistě vybaví účast THE STONE na jednom z ročníků Open Hell festivalu. Bez skrupulí lze říci, že se jedná o přední představitele srbské extrémní metalové scény, jenž má díky své aktivitě na kontě již čtyři řadová alba, dvě EP a jedno split album s českými INFERNO. Kapela v současnosti kotví stejně jako PANYCHIDA u německých Folter records, pro něž připravují také své další album nazvané „UMRO“. THE STONE jsou pověstní svými postoji blízkými k pohanství a to zejména v jeho slovanské podobě. Tato jejich inspirace také přímo sálá z jejich hudby, jenž nemůže být popsána jinak než jako black metal v jeho ryzejší podobě. Podrobnější informace o kapele najdete na www.thestonehorde.com nebo na jejich MySpace profilu www.myspace.com/thestonehorde

Ještě několik slov k plzeňské zastávce. Ta proběhne v klubu Parlament v Kollárově ulici. Vstupenky na tuto akci budou v předprodeji na obou barech klubu za cenu 120Kč. Upozorňujeme, že z důvodu kapacity klubu bude počet vstupenek omezen. Vstupenky jsou předprodeji od prvního prosincového dne až do vyprodání zásob. V případě, že se tak nestane, budou samozřejmě k dostání na místě v den konání akce. Jako support se v Parlamentu představí třemošenské komando THE WITCH, které nedávno (již po několikáté :) ) obnovilo svou koncertní činnost. Více o kapele najdete zde: www.bandzone.cz/thewitch . Koncert začne v půl osmé večer. Těšíme se na Vaši hojnou účast.

Panychida

12.11.2008
Tak je to za námi. Druhý ročník fetsivalu „Phantoms Of Pilsen“ je minulostí. Člověku se tomu po všech přípravách a zařizování ani nechce věřit - do duše se vkrádá nostalgie a snad i dojetí...

Nicméně čas jde proti nám a nezbývá tedy než hledět do budoucna. Neděle 9.11.2008 však zůstane navždy zapsána v našich srdcích a pevně věříme, že i v těch Vašich. Z naší strany se jednalo o splněný sen a bylo až neuvěřitelné, jak příjemný den to byl – byť s obavami a trochou stresu, aby vše proběhlo, jak má. Tyto se naštěstí ukázaly naprosto zbytečnými, protože všichni zainteresovaní odvedli úžasnou práci a vše tak mohlo jít podle plánu. Harmonogram byl dodržen snad na minuty přesně, za což jsme všem, kteří pomáhali velmi vděční.

Velké díky patří zejména Markovi z ATW service, který měl na starosti zvuk. Neuvěřitelně profesionální přístup a práce! Hluboká poklona! Děkujeme taktéž všem, kteří jakýmkoli způsobem přiložili ruku k dílu a ulehčili nám tak práci, kterou běžný návštěvník ani nevidí. Víte, kdo jste! Díky Vám!

Poděkování samozřejmě i Vám fanouškům za geniální atmosféru a to zejména přímo na sále. Vězte, že ze strany norských kapel bylo toto náležitě oceněno a všichni si Plzeň moc pochvalovali a užívali. Díky též českým kapelám za skvěle odvedenou práci! Den to byl dlouhý, ale stálo to za to.

Závěr v podobě vystoupení HELHEIM myslím mluvil za vše. Takže za rok (snad) na stejném místě zase nashledanou. Budeme se snažit splnit veškerá očekávání a pokusíme se o co nejzajímavější akci, jaká bude v našich silách. Laťka je nastavena setsakramentsky vysoko. Z chyb, které jsme udělali tento rok, se budeme snažit do budoucna samozřejmě poučit. Díky Vám všem!

… a day to remember!

Honza & Sinneral & PANYCHIDA

P.S.:
Zde se postupně objeví odkazy na reporty z akce


10.10.2008
Po plzeňském, tedy posledním z listopadové sady tří koncertů, odchází z podiového života kapely zpěvák a spoluzakladatel Panychidy G.H.M.
Kapela dnešním dnem oficiálně začíná hledat náhradu na post zpěváka, k okamžitému podílení se na 100% dění v kapele.

Důvody pro tento krok jsou osobní, nebudeme více sdělovat a je samozřejmé, že zůstáváme dobrými přáteli.
Není třeba bilancovat, ani smutnit, díváme se do budoucnosti, která může přinést cokoliv...
Vážní zájemci prosím kontaktujte kohokoli z kapely na kontaktech ZDE UVEDENÝCH.


30.6.2008
AFOD je za námi, díky Yvorovi a spol. za pozvání i na letošní ročník! Děkujeme všem za přízeň (kromě zvukaře, který nás zjevně rád neměl, nebo to, co nám provedl nebyl úmysl?)...

Byli jsme pozváni na obrovský multikulturní, údajně největší hudební festival v Evropě! Tzv. Exit Fest. Výlet si uděláme společně s Avenger. Detaily a line-up pro tento ročník festu na metalovém podiu festu, tzv. "Explosive Stage" najdete v sekci Koncerty.


11.5.2008
Skupina Panychida byla nominována v "antianketě tvrděrockových novinářů BŘITVA" za desku "Paganized" na cenu "Břitva" v kategorii "Debut roku"!
Více infomací o anketě ZDE! / vyhlášení výsledků ZDE!


16.4.2008
Ze závažných rodinných důvodů jednoho z nás jsme museli zrušit naše vystoupení v pátek 18.4. v pražském Kainu. Mrzí nás to, pokusíme se v blízké době sjednat náhradní termín v Praze. Organizátorům se omlouváme za komplikace. Takový je život.


7.4.2008
Není to příjemná povinnost, nicméně zavazuje nás vaše přízeň, díky které jsme vyhráli soutěž CS kapel o účast na zlínské zastávce letošního Paganfestu. Musíme oznámit, že se nemůžeme zúčastnit a děkujeme tímto i Pragokoncertu – agentuře, pořádající český fragment tour, za pochopení.

Podmínky ze strany managementu Paganfestu jsou pro nás v tuto chvíli nesplnitelné. Pitvat toto téma více, nám nepřijde korektní. Věříme, že to budete tolerovat. S většinou z vás se nicméně setkáme na některé z dalších naplánovaných akcí.
Run!


25.3.2008
Netrvalo dlouho a máme tu další radostnou novinu! Díky Vám jsme zvítězili v anketě o local support na zlínské zastávce PAGAN FESTu! Každému, kdo dal hlas ze srdce děkujeme a pokud se uvidíme tam, v Masters of Rock Café, pokusíme se vydat ze sebe to nejlepší - pro Vás - a správně všechny naladit na smršť špiček pagan metalu.
Ještě jednou DÍKY VÁM VŠEM!


23.3.2008
Stalo se nám ctí a byli jsme pozváni jako local support pražské zastávce finských kapel TURISAS a NORTHER! Akce se koná ve čtvrtek 27.3. v Rock Café (Národní 20), začíná v 18:00. Vstupné na místě činí 350,-


11.3.2008
S velkou lítostí oznamujeme, že letošní ročník rakouského Northern Lights festivalu musel být zrušen díky podvratným praktikám jakýchsi nepřejících a na pokoji nic nenechajících hyen. Držme palce a podpořme příští ročník o to víc! Další info na oficiálním webu festivalu ZDE.